PROČ MÍT NA ZAHRADĚ SKLENÍK?

Došli jste k rozhodnutí, že si konečně letos pořídíte skleník?

Poradíme vám, jak vybrat vhodný pro vaši zahradu.

Toužíte mít svou zeleninu, hlavně papriky a rajčata? Nevíte, kam přes zimu zazimovat okrasné květiny a keře? I v zimě můžete chodit pro čerstvou růžičkovou kapustu a pórek. Brzy na jaře pak už můžete servírovat vlastní hlávkový salát.

Je to jednoduché – stačí koupit skleník. Pryč jsou časy, kdy se skleníky vyráběly z pětilitrových zavařovaček, moderní skleník má lehkou odolnou konstrukci, kvalitní polykarbonátovou výplň, na zahradu je doručen v praktické krabici a složí se jednoduše pomocí montážního návodu za jeden den.

Proto, aby skleník splnil očekávání, se hodí pár užitečných rad:

  • Pozor na stinná místa - rostliny potřebují slunce.
  • Abyste ho rostlinám dopřáli co nejvíce, delší stranu skleníku orientujte od západu k východu, tak aby slunce svítilo na podélnou stranu.
  • Okolo skleníku udržujte volný prostor, snadno se vám bude udržovat.

Je dobré si promyslet, kolik času chcete svému skleníku věnovat. Skleník potřebuje kromě zalévání a péče o rostliny také správně větrat, to může být zejména v létě časově náročné. Pokud chcete skleník, využívat hlavně na pěstování a nezatěžovat se starostí o větrání, pořiďte si střešní automatický otvírač oken, který vše ohlídá za vás.

Zde se můžete se podívat do našeho specializovaného e-shopu a získat další informace, nebo nám zavolejte.

Skleník nemusí vždy být vždy jen skleníkem, může to být i místo pro odpočinek na vaší zahradě. O tom zase někdy příště...