HNŮJ JE ZÁKLAD

Již naši dědové věděli, že klasický hnůj je základ úrodnosti jejich půdy. Protože to co na jaře sklidili, se musí do záhonu nebo do skleníku vrátit, ve formě živin. Na podzim, vždy po rýpání doplnili množství hnoje od svých kraviček a koní. Dnes tomu není jinak. Každý ze své zahrádky rok co rok sklidíme množství plodů, a živiny a organickou hmotu musíme opět doplnit. Nemáme však již chlívek s dobytkem, ale možnost využít granulované organické hnoje.

Jedním z těchto hnojů je Kravský hnůj s rohovinou. Toto organické hnojivo v sobě pojí výhody klasického kravského hnoje a jeho výživovou hodnotu ještě umocňuje doplněná rohovina. V okamžiku kdy se spotřebují živiny z kravského hnoje, nastoupí vázaný obsah dusíku v rohovině a prodlouží fungování tohoto organického hnojiva.

Toto řešení je ideální např. pro pěstování rajčat v nádobách, ale hlavní využití je pro záhony, kdy hlavně na začátku sezony pomůže nastartovat biologickou činnost půdy.

Hoštický kravský hnůj je čistě přírodní organické hnojivo.

složení: N 1,5 %, P 2,5 %, K 3 %

Popis:
Hoštický kravský hnůj je granulovaný, přičemž granule při styku s vodou bobtnají a tak dochází k postupnému uvolňování živin.

Použití:
Hoštický kravský hnůj se obzvláště hodí ke hnojení zeleniny např. celeru, kapusty zelí, květáku, plodové zeleniny ( rajče, paprika, okurek, apod.), ale i okrasných zahradních rostlin.

Dávkování:
  • Základní hnojení: 1,5 - 3 kg na 10 m2 před výsadbou
  • Vyhnojení skleníku: 2 - 4 kg na 10 m2 před výsadbou
  • Balkónové rostliny: 200 - 300 g na 50 cm truhlík
  • Růže a trvalky: 100 - 200 g na rostlinu
  • Zelenina a ovoce: 300 - 400 g na rostlinu
  • Konifery a okrasné keře: 600 - 800 g na rostlinu